Oferujemy naszym klientom szybkie i bezpieczne odśnieżanie dachów – Łódź i dla okolicznych miejscowości. Prowadzimy prace wysokościowe z użyciem techniki alpinistycznej, która pozwala nam na dotarcie w każde, nawet trudnodostępne miejsce. Zapewniamy atrakcyjne ceny świadczonych usług i ich terminowość. Jeżeli potrzebna jest szybka i fachowa pomoc, jesteśmy zawsze gotowi!

Zagrożenia związane z opadami śniegu
Nadmierne opady śniegu powodują zaleganie grubych warstw śniegu na dachach budynków, a także formowanie się sopli lodowych. Stanowią one zagrożenie związane zarówno z nadwątleniem konstrukcji dachu budynku, jak i również dla osób korzystających z dróg i chodników znajdujących się wokoło budynku. W razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku to właściciel lub zarządca budynku jest narażony na kary. Dotyczą one też sytuacji, gdy przeprowadzona będzie kontrola przez odpowiednie służby.

odsniezanie_dachow_1Wymogi ustawowe nałożone na właściciela posesji
Na właścicieli i zarządców budynków został nałożony obowiązek usuwania zalegających warstw śniegu oraz zwisających lodowych sopli lodowych z dachów. Prowadzenie tych prac wymusza art. 61 pkt 2 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z zawartym w nim zapisami właściciel lub zarządca obiektu budowlanego odpowiada za bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia także takich zjawisk jak intensywne opady atmosferyczne, dochowując przy tym należytej staranności. Dotyczy to zarówno usunięcia śniegu przed blokiem, zakładem pracy czy domem, jak i również usunięcia śniegu czy sopli z dachu.

Właściciel lub zarządca budynku ma zasadniczo dwa rozwiązania – może próbować usuwać śnieg i oblodzenie samodzielnie lub też może do tego zatrudnić wykwalifikowaną firmę posiadającą przeszkolonych pracowników i odpowiedni sprzęt.

Kompleksowe odśnieżanie i odladzanie dachów metodą alpinistyczną
Nasza firma Uniwersum zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług odśnieżania i odladzania dachów metodą alpinistyczna. Dysponujemy zaawansowanym sprzętem alpinistycznym i wszyscy nasi pracownicy posiadają doświadczenie, ubezpieczenia oraz aktualne badania lekarskie.

Główne zalety alpinistycznej metody odśnieżania i odladzania dachów to:
• dokładność wykonania prac przez wykwalifikowanych pracowników
• możliwość wykonania prac nawet w trudnodostępnych miejscach, na przykład na podwórkach, przy ścisłej zabudowie
• możliwość pracy niemalże w każdych warunkach
• możliwość pracy na praktycznie każdej wysokości
• atrakcyjne ceny wykonania usługi w porównaniu z pracami z użyciem podnośników

Jeżeli chcesz zamówić odśnieżanie i odladzanie dachu metodą alpinistyczną, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!