Oferujemy naszym klientom szybkie i bezpieczne odśnieżanie dachów – Łódź i dla okolicznych miejscowości. Prowadzimy prace wysokościowe z użyciem techniki alpinistycznej, która pozwala nam na dotarcie w każde, nawet trudnodostępne miejsce. Zapewniamy atrakcyjne ceny świadczonych usług i ich terminowość. Jeżeli potrzebna jest szybka i fachowa pomoc, jesteśmy zawsze gotowi!

Zagrożenia związane z opadami śniegu
Nadmierne opady śniegu powodują zaleganie grubych warstw śniegu na dachach budynków, a także formowanie się sopli lodowych. Stanowią one zagrożenie związane zarówno z nadwątleniem konstrukcji dachu budynku, jak i również dla osób korzystających z dróg i chodników znajdujących się wokoło budynku. W razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku to właściciel lub zarządca budynku jest narażony na kary. Dotyczą one też sytuacji, gdy przeprowadzona będzie kontrola przez odpowiednie służby.

Wymogi ustawowe nałożone na właściciela posesji
Na właścicieli i zarządców budynków został nałożony obowiązek usuwania zalegających warstw śniegu oraz zwisających lodowych sopli lodowych z dachów. Prowadzenie tych prac wymusza art. 61 pkt 2 ustawy Prawo budowlane. Zgodnie z zawartym w nim zapisami właściciel lub zarządca obiektu budowlanego odpowiada za bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia także takich zjawisk jak intensywne opady atmosferyczne, dochowując przy tym należytej staranności. Dotyczy to zarówno usunięcia śniegu przed blokiem, zakładem pracy czy domem, jak i również usunięcia śniegu czy sopli z dachu.

Właściciel lub zarządca budynku ma zasadniczo dwa rozwiązania – może próbować usuwać śnieg i oblodzenie samodzielnie lub też może do tego zatrudnić wykwalifikowaną firmę posiadającą przeszkolonych pracowników i odpowiedni sprzęt.

Kompleksowe odśnieżanie i odladzanie dachów metodą alpinistyczną
Nasza firma Uniwersum zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług odśnieżania i odladzania dachów metodą alpinistyczna. Dysponujemy zaawansowanym sprzętem alpinistycznym i wszyscy nasi pracownicy posiadają doświadczenie, ubezpieczenia oraz aktualne badania lekarskie.

Główne zalety alpinistycznej metody odśnieżania i odladzania dachów to:
• dokładność wykonania prac przez wykwalifikowanych pracowników
• możliwość wykonania prac nawet w trudnodostępnych miejscach, na przykład na podwórkach, przy ścisłej zabudowie
• możliwość pracy niemalże w każdych warunkach
• możliwość pracy na praktycznie każdej wysokości
• atrakcyjne ceny wykonania usługi w porównaniu z pracami z użyciem podnośników

Jeżeli chcesz zamówić odśnieżanie i odladzanie dachu metodą alpinistyczną, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!